Lepidla pro výrobu matrací

Lepidlo hraje při výrobě matrací a postelí důležitou roli. Spojuje materiály pod potahem a je zodpovědné za udržení různých vrstev matrací pohromadě. Uplatní se při výrobě matrací z pěny s otevřenými a uzavřenými buňkami, topperů, taštičkových a sendvičových matrací i matrací z gelové a paměťové pěny.

Vyšší efektivita výroby matrací díky správnému lepidlu

Správné lepidlo na matrace s sebou přináší velké výhody, a to nejen díky svým vlastnostem, ale také díky možnosti automatizace a zrychlení výroby. Jakmile je aplikace lepidla integrována do procesu, zvyšuje se celková nákladová i časová efektivita výroby, balení, skladování a přepravy. Při výrobě matrací se v poslední době k výrobě používá stále více pěn a potřeba efektivních řešení se stává prvořadou. Proto se trh s lepidly na matrace posouvá směrem k udržitelnějším řešením, jako jsou tavná lepidla a pokročilá disperzní lepidla. 

TAVNÁ (HOTMELT) LEPIDLA NA MATRACE

Nejnovějším a nejúčinnějším typem lepidla na matrace jsou tavná lepidla. Jejich hlavní výhodou je nejrychlejší proces vytvrzování a nejmenší zdravotní riziko, protože neobsahují rozpouštědla ani vodu. Další velkou výhodou je jejich rychlá počáteční lepivost. Díky tomu lze použít menší množství lepidla a výrobní proces je efektivnější. Lepidlo je možné aplikovat pomocí válcové nanášečky, sprejovým nánosem a nánosem bodů a housenek. Všechny tyto metody lze realizovat ručně, poloautomaticky nebo automaticky.  

DISPERZNÍ LEPIDLA NA MATRACE

Velkou výhodou vodou ředitelného lepidla (disperze) na matrace je, že je šetrné k životnímu prostředí, protože se při tuhnutí se odpařuje pouze voda. Nevytvářejí tak pevné spoje jako jejich alternativy na bázi rozpouštědel, ale to není problém, protože lepidlo na matrace nemusí být nutně silné, pokud zůstane pružné a bez zápachu. Proces tuhnutí však trvá déle než při práci s tavnými lepidly. Pokud se delší doba tuhnutí nezohlední, může voda zůstat v matraci a po zabalení do plastu podpořit tvorbu plísní.

Nejste si jisti, jaké lepidlo je vhodné pro Váš produkt? Kontaktujte nás, rádi Vám se vším pomůžeme.KALEP PU 1871

Jednosložkové polyurethanové lepidlo vytvrzující vzdušnou vlhkostí.

Zobrazit více

KALEP CITROMILK

Čistič mísicích nádob, nádrží a nástrojů znečištěných tavnými lepidly.

Zobrazit více

KALEP CLEANING OIL

Olej k čištění tavných tanků nebo kovových částí aplikátorů tavných lepidel.

Zobrazit více
Potřebujete poradit?
Napište nám

Potřebujete poradit?

Napište nám